top of page

Плоди життя

 Серію відео робіт "Плоди життя" я присвятила пам’яті українських митців минулого сторіччя, які були істинними бунтарями, революціонерами, і які навіки стали героями української душі.

Вони перевертали з ніг на голову тогочасний тоталітарний режим, бунтували проти смерті особистості, проти несправедливості.

Багато з них були покарані за свою природу, свій вільний дух; вбиті, знедолені, але не забуті.

Вони знайшли спокій у вічному світлі, а в молодих серцях - знайшли безсмертя.

Розстріляне та задушене відродження дали життя новій реальності, розширили людську свідомість. Плодами їх життя стало нове покоління українців, що вольно росте і пишно квітне на своїй землі

1.

Вільний дух був у художниці Алли Горскої, орлиці, яка до останнього боролася за свободу своїх заарештованих друзів-художників. 

Натхненням для роботи послугувало мозаїчне панно художниці «Жінка-птах», інша назва якого - «Берегиня».

2.

Мистецтво надихає, єднає, дарує крила, спонукає до дій, до змін, розкриває душу, змінює свідомість, змушує серце співати.

Володимир Івасюк створив пісні, які стали народними. Його любов до української душі та мови об’єднала суспільство, та започаткувала українську естрадну музику, а його пісня «Червона рута» стала символом боротьби за свободу українського народу.

3.

Мистецтво є життя для художника, мова його серця та головна пристрасть. Митець і мистецтво - нероздільні, як тіло і кров.

Робота присвячена Сергію Параджанову. Всупереч неможливого болю, приниженням, ізоляції, митець продовжував своє життя у творчості, оспівував любов і добро, створив за 15 років неволі сотні творів мистецтва.

«Це були кращі роки мого життя» © Сергій Параджанов

4.

Незламні духом митці-герої, що покинули землю занадто рано, продовжують своє вічне життя в нас. Читаючи вірші видатного українського поета Василя Стуса, ми кожного разу повертаємо йому голос, який у нього відібрали при житті.

bottom of page